top of page
image.png

A vezetői elköteleződés jelentősége a szervezeti (jó) teljesítményben



Amikor vezérigazgató voltam, mindig jelen voltam az éves, többszáz fős szakmai nagykonferenciákon és a saját projektmenedzsereinknek tartott belső projektkonferenciákon is. Az együttműködő intézményi partnereinknek tartott workshopokon is részt vettem, nemcsak egy 2 perces köszöntő beszéddel. A meghívott előadóktól visszajelzésként mindig azt az észrevételt kaptam, hogy mennyire ritka az, hogy maga a vezérigazgató is jelen van egy eseményen, ahol nemcsak köszöntőt mond, majd jelentőségteljesen eltávozik, hanem akár plenáris előadást vállal, információkat oszt meg a vállalat stratégiájáról, küldetéséről, vagy a zárszót is ő mondja el.


A vezető személyes elköteleződése kisugárzik az egész szervezetre. Ha a főnök egy láthatatlan, szigorú ismeretlen, akivel a munkatársak nem találkozhatnak, akkor a vezetés láthatatlan lesz. Ellenkező esetben az első számú vezető láthatóvá és elérhetővé válik, jelenlétével támogatni tudja a dolgozók, munkatársak, beszállítók fáradozását. Ez a jelenléti támogatás szerintem nem kerül annyiba, mint amennyit hoz. Lojalitást, hűséget, elkötelezettséget (és még a fluktuáció csökkenését is)!


Egy stagnáló vállalkozás vagy intézmény életre keltéséhez, aktivizálásához is a SZERVEZETI AKADÉMIA egy olyan platformot jelenthet, ahol a vezető szakmai, emberi megjelenése kis kockázattal megvalósítható. Ehhez persze érezni kell, hogy a vezető milyen személyiség, milyen előadó, hogyan kommunikál, mennyire tartózkodó vagy közvetlen. De hiszem, hogy minden vezetőnek megtalálható a személyiségéhez ideális kommunikációs program, amely végül a szervezeti proaktivitás egyik motorjává válhat.


Ha megtetszett ez a koncepció, szívesen segítek, itt elérhető vagyok együttműködő partnereimmel:




bottom of page