top of page
image.png

Szervezeti akadémia, projektmenedzsment és mesterséges intelligencia

A projektmenedzsment (PM) és a mesterséges intelligencia (MI) együttműködése új lehetőségeket nyit meg és forradalmasíthatják a szervezeti akadémiák funkcióit és fejlődését. Ma még több a kérdésfeltevés, mint a válasz az MI kapcsán. Éppen ezért kiváló téma ahhoz, hogy a szervezeti akadémián folyamatos információcserét biztosítsunk a vállalat (dolgozók, vezetők, beszállítók) számára. Képzelje el, hogy nincs céges szabályzat, és az új jogszabályok sem léptek hatályba, de már használni érdemes a genAI-t (pl. chatGPT vagy képgeneráló szoftverek), hogy üzleti és hatékonysági előnyhöz jusson a szervezetünk. Mit tegyünk?


Mesterséges intelligencia mint fókuszpont


Az MI nemcsak a technológiai fejlődés része, hanem optimalizálhatja a PM folyamatait is. Például az AI-alapú rendszerek képesek megjósolni a projekt határidejének betartására vonatkozó esélyeket, amely információk akár 90%-ban pontosak is lehetnek. A generatív AI-eszközök használata minden intézményben előbb-utóbb olyanná válhat, mint a jelenlegi irodali szoftverek. Tagadni nem érdemes, megtanulni és használni annál inkább. Segíthet a kockázatelemzésben, a feladatok priorizálásában és a hatékony erőforrás-kezelésben is. A szervezetek, amelyek integrálják az AI-t a projektmenedzsmentbe, a költségeiket csökkenthetik, miközben az eredmények minősége is javulhat. A vállalati akadémia egy kiváló céges "homokozó" lehet a kísérletezéshez és a tapasztalatcseréhez.

Képzésekről, MI eszközökről, szabályozásról kérdezték vezető szakértőnket - aki vállalatvezetői és MI oktatási tapasztalattal együtt rendelkezik - a SalesAkadémia vendégblogjában, itt elérhető: https://www.sales-akademia.hu/hu/sales-blog/a-csapbol-is-ez-folyik-mesterseges-intelligencia-ha-valaki-kimarad-az-lemarad/406

A projektmenedzsment mint fejlesztési eszköz


A projektek egy vállalati stratégia fejlesztési és megvalósítási eszközei lehetnek. A határidők betartása, az erőforrások hatékony kihasználása és a csapatmunka fokozása nélkülözhetetlen ezek sikeréhez. A projektekben sok olyan tapasztalat keletkezik, amelyeket érdemes megosztani. Vezető szakértőnk rendszeresen publikál a PM lehetőségeiről és a vállalati stratégia kérdéseiről, itt elérhető: https://pmsz.hu/hireink/pmsz-tonik-strategia-es-vezetovaltas-sofor-vagy-motorcsere/


A PM és MI összefonódása előnyökkel járhat, amelyeket érdemes kiemelni:


  • Hatékonyabb tervezés: Az MI által nyújtott elemzési lehetőségek révén a projektmenedzserek gyorsan feltérképezhetik a projekt igényeit és kockázatait.


  • Folyamatos monitoring: Az MI rendszerekkel nyomon követhető a projekt előrehaladása, így a menedzserek azonnali beavatkozásra tudnak készülni, ha a mutatók eltérést mutatnak a tervhez képest.


  • Döntéstámogatás: Az elemzések révén olyan informált döntéseket hozhatunk, amelyek a projekt sikerét befolyásolják.


  • Költséghatékonyság: A költségek optimalizálása érdekében az MI képes a legjobb erőforrások és megoldások kiválasztására, lehetővé téve a szervezetek számára, hogy a rendelkezésre álló forrásokat jobban kihasználják.


A PM és a mesterséges intelligencia együttműködése új utakat nyithat a szervezeti akadémia fejlődése előtt, de a technológia fejlődése megköveteli a projektmenedzserektől, hogy alkalmazkodjanak a változó környezethez, kihasználják az MI nyújtotta lehetőségeket és képezzék magukat új ismeretekkel. A jövő projektmenedzsmentje a mesterséges intelligencia integrációjával nemcsak hatékonyabbá, hanem innovatívabbá is válhat. Csináljunk együtt "céges homokozót" az új PM és/vagy MI megoldások adaptálására.



bottom of page